Віктор Шемчук
Голова Львівської обласної державної адміністрації

Високодостойні учасники Конгресу, дорогі гості!

Сьогодні розпочинає роботу IV Міжнародний конгрес «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті …землякам моїм в Україні і не в Україні…», на який з’їхалися українці з-понад тридцяти країн світу. Цей захід започатковує відзначення величної дати – 200-ліття Тараса Шевченка, до якого активно готується Львівщина. Адже слово Кобзаря, його думка, його настанови є актуальними сьогодні. Шевченкова ідея єдності українського народу живе і спонукає до дії. Ми розуміємо необхідність розвитку співпраці зі світовим українством, яке є важливим чинником консолідації і розвитку нашої держави. Зроблено у цьому напрямі чимало.

Проте сьогодні Львівщина, як і вся Україна, опинилася перед численними викликами, серед яких є й проблема трудової міграції. У цьому контексті нашим актуальним завданням є вироблення доктрини розвитку України як сучасної держави, в якій слід врахувати питання трудової міграції у світі. Ми вже працюємо над створенням нових робочих місць та можливостей зменшення відтоку професійних кадрів, молодої інтелектуальної сили з України, зокрема з Львівщини – однієї із найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямах.

Переконаний, що підтримка та консолідація світового українства – це правильний шлях для зміцнення нашої держави як зовні, так і всередині. Нашою ціллю сьогодні повинно стати максимальне сприяння діяльності українських громад за кордоном. Українська держава має обов’язок бути міцною опорою для світового українства.

Враховуючи сказане, неможливо переоцінити важливість проведення IV Міжнародного конгресу української діаспори у Львові. Щиро вірю, що у рамках цього масштабного заходу буде обговорено ряд важливих питань та знайдено чимало конструктивних рішень, які посприяють майбутній співпраці українців в усьому світі.

Символічними є дні, коли відбувається Конгрес, адже у цей час святкуємо річницю проголошення Незалежності України, якої так прагнули ми усі, як в Україні, так і поза нею.

Насамкінець, дозвольте висловити щиру вдячність та шану організаторам Конгресу – Міжнародному інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Львівської політехніки» за фундаментальну працю на благо України.