Андрій Садовий,
Міський голова Львова

Шановні учасники Міжнародного конгресу!

Сьогодні Львів вітає IV Міжнародний конгрес української діаспори, учасниками та гостями якого є видатні представники світового українства з різних країн світу. Ця визначна для нашого міста та держави подія є історичним шансом для нас усіх стати пліч-о-пліч у розбудові власної національної державності та утвердженні імені України у світі.

Громада міста Львова – наукового та культурного центру України, сьогодні відчуває особливу місію – віддати шану видатним українцям, які волею обставин покинули рідну землю і протягом багатьох років працюють на утвердження доброго імені України у всьому світі. Багато з цих людей є вихідцями зі Львова і не раз долучаються до творення позитивного іміджу Львова в Європі та світі.

Сьогодні нашим актуальним завданням є реалізація на державному рівні підтримки проектів, які б сприяли діяльності українських товариств та громад за кордоном, посилювали культурну самоідентифікацію українства в світі, забезпечували українську діаспору культурними та освітніми потребами. У цьому контексті Львів покликаний стати «постачальником» якісних культурних та інтелектуальних продуктів для українства у всьому світі, адже ми маємо унікальний досвід розробки освітніх програм, книговидавничої справи, проведення культурно-мистецьких заходів тощо.

Особливу увагу ми повинні присвятити всебічній підтримці сучасного покоління українців-мігрантів та їхніх сімей, адже інститут родини – це цементуюча основа українського суспільства.

Важливим є той факт, що Конгрес відбувається у дні святкування річниці проголошення Незалежності України, а також у переддень 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – великого Генія українського народу, слово якого стало життєдайним для становлення української національної державності. То ж нехай ці дні стануть позитивним поштовхом для нашої спільної праці для майбутнього України та українства в світі.

Від імені громади міста Львова висловлюю вітання учасникам і гостям Конгресу та його організаторам – Міжнародному інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки, який уже вчетверте збирає у місті Лева представників української діаспори з цілого світу.