Орися Сушко
Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій

Шановні учасники, гості та організатори Конгресу!

Від імені Світової Федерації Українських Жіночих Організацій дозвольте привітати Вас з відкриттям ІV Міжнародного Конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», присвяченого 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка.

Користуючись нагодою хочу  висловити щиру подяку усім організаторам та особисто п.Ірині Ключковській – директору Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою за запрошення виступити під час офіційного  відкриття Конгресу.

Вчетверте цей Міжнародний захід зібрав в стінах Національного університету «Львіська Політехніка» українців України та зарубіжжя.

Нещодавно виповнилось 20 років від заснування МІОКу. Це не так багато для установи – але завдяки натхненній і самовідданій праці покійної п.Ірини Калинець, п.Ірини Ключковської та усього творчого колективу МІОКу зумів досягти поставленої мети – ознайомити та об’єднати українців в Україні та світі. МІОК був і залишається своєрідним мостом між Заходом і Сходом, Півднем і Північчю, сприяючи розвитку співпраці українських громад  в десятках країн та ознайомленню українців у всьому світі з Україною та навпаки.

Багатолітня співпраця СФУЖО і МІОКу завжди була продуктивною та результативною – у стінах Національного університету «Львівська політехніка» були проведені Річні наради СФУЖО у 2009 та 2011 роках, проведено перший Міжнародний форум українських жіночих організацій у серпні 2011 року, що сприяло ознайомленню українських жіночих організацій діаспори об’єднаних в СФУЖО з  діяльністю демократичних жіночих організацій в Україні.

СФУЖО щиро переконана, що цей Конгрес досягне своєї мети –згуртує українців незалежно  від країни їхнього проживання для гідного відзначення 200-ліття нашого генія та пророка  Тараса Шевченка. Його роль у творенні нації неоцінима – бо він не тільки вірив в незалежне майбутнє України,а й своєю творчістю пробуджував суспільну свідомість. Тому СФУЖО і обрала гаслом своєї роботи на наступний рік слова з вірша Шевченка «І Архімед, і Галілей»

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.

Від імені СФУЖО бажаю Нам усім творчої та успішної роботи під час Конгресу та на майбутнє – впровадження наших рішень у життя!